Trimmeri ja võsalõikuri baashooldus

  • Selleks, et teie tööriist toimiks tõrgeteta, tuleks seda aeg-ajalt hooldada, baashoolduse käigus teostame järgmised toimingud:

  • Trimmeri puhastus
  • Bensiinifiltri vahetus
  • Süüteküünla vahetus
  • Õhufiltri kontroll / puhastus või vahetus
  • Reduktori kontroll ja määrimine
  • Mootori reguleerimine
  • Ohutusseadmete kontroll
  • Proovikäivitus

Trimmeri ja võsalõikuri hooldus, mida tuleks teada?

Selleks, et teie tööriist töötaks hooajal tõrgeteta, tuleks korra aastas teha trimmerile või rohulõikurile hooldus. See on vajalik kasvõi juba seetõttu, et saaks õigeaegselt vahetatud väsima hakkavad detailid (kütusevoolikud, karburaatori membraanid jms.) ning vältida hilisemaid suuremaid kahjustusi.
Kuid on palju olulisi nüansse, mida kasutaja peab ka ise igapäevaselt jälgima.

Puhasta trimmerit regulaarselt

Trimmerid ja rohulõikurid töötavad tihtipeale väga tolmistes tingimustes, niites tee ääri või kõrgemat õitsevat kõrrelist, paiskub õhku palju tolmuosakesi ning tahes tahtmata satub neid ka masina õhufiltrisse. Rohulõikuri igapäevase hoolduse juurde võikski kuuluda õhufiltri ning silindri jahutusribide kontroll ja vajadusel puhastamine. Samuti tuleb kontrollida reduktoris oleva määrde taset ja vajadusel seda lisada, halvasti määritud reduktor kuumeneb üle ja rikub laagrite kummitihendid, halvemal juhul võib reduktor kinni joosta, ning siis tuleb ette võtta reduktori vahetus, mis pole just kõige odavamate killast.

Kasuta õiget kütusesegu

Oluline on kasutada õiget ja värsket kütusesegu. Meie soovitame kasutada valmis segatud alkülaatbensiini, mis on tanklakütusest oluliselt puhtab ning ei söövita kummidetaile, juhul kui on ees mahukam niitmistöö, tuleks kasutada bensiini 98 ja Husqvarna seguõli. Oluline on veenduda, et kütus oleks värske ning õli vastaks tootja nõuetele. Trimmerite ja rohulõikurite puhul on õige kütuse ja õli vahekord eriti tähtis, sest masin töötab palavates oludes (Suvel, päikese käes tõuseb õhutemperatuur tihtipeale 40+ kraadini) ja mootori temperatuur tõuseb päris kõrgeks, ning juhul kui õli kogus kütusesegus on liiga väike, võib masin kergesti kokku joosta.

Lõiketarvikud korda!

Trimmerist, rohu- ja võsalõikurist teeb tööriista reduktori otsas olev lõikepea, olgu ta siis trimmipea, rohuketas või saeketas.
Trimmipea
Kontrollige, et trimmipea jõhvi etteande nupp töötab takistusteta, vajadusel puhastage see kuivanud rohust ja mullast, veenduge, et jõhvi väljundavad pole liigselt kulunud, väga kulunud jõhviavad hakkavad jõhvi lõhkuma. Kesksuvisel ajal tasub trimmipead täites kerida jõhvi pooli peale pigem vähem, täites trimmipea maksimaalselt, võib jõhv pooli peal kokku sulada, sest puudub piisav jahutus.
Rohuketas
Rohuketas pigem lööb kui lõikab, mõeldud on see kõrge heina, kõrreliste ja aastaste võsakasvude niitmiseks. Rohuketta puhul tuleb kontrollida, ega lõikelabad pole paindunud, tugevasti nürinenud lõikelaba otsi võib käia abil teritada.
Võsaketas
Võsaketas meenutab klassikalise kreisssae ketast, kuid lõikehammas sarnaneb pigem mootorsae keti omale. võsaketta juures tasub kontrollida, ega ketas pole mõranema hakanud, sellise kettaga tööd teha ei tohi, sest see võib saagimise käigus puruneda. Kui ketta lõikehambad on nähtavalt kulunud, saab neid vastava rakise ja ümarviiliga teritada. Oma nüri võsaketta võite ka meie kauplusesse tuua, kus me selle teile jälle teravaks teeme.