Trimmerid rohu- ja võsalõikurid

Näitan kõiki 6 tulemust

Kõrge rohi, umbrohi, väikesed põõsad või võsa? Pole vahet, kas oled elukutseline haljastaja või majaomanik – Husqvarnal on olemas teie vajadustele vastavad trimmerid, rohu- ja võsalõikurid.
Kõiki Husqvarna rohu- ja võsalõikureid on kerge kanda ja kasutada ning need on loodud selleks, et töö saaks tehtud tõhusalt. 

Trimmer, rohulõikur või võsalõikur. Kuidas õige tööriist valida?

 

Alustame trimmerist…

Esimene ja tähtsaim otsus trimmeri ostmisel on kahtlemata see, kas valida bensiinmootoriga või elektriline tööriist. Mõlemal on omad plussid ja miinused, ning mõeldud erinevatele sihtgruppidele.
Bensiinimootoriga masinad pakuvad, võrreldes elektritrimmeritega suuremat võimsust ja mobiilsust. See on parim valik juhul, kui lõigata on palju ja tööd jätkub kauemaks. Need trimmerid on ka tavaliselt suurema lõikeraadiusega.
Suurimateks miinusteks on bensiinimootoriga trimmeritel aga vajadus pideva hoolduse järele, ning masina käivitamine on keerukam, inimesel, kes kasutab trimmerit harva, on väga lihtne masin n.ö. “täis tõmmata” ja siis tuleb masina küünal ära kuivatada, lasta kütusel silindrist ära aurata, ning alles siis uuesti proovida. Ühesõnaga… keeruline. Samuti tuleb kontrollida, et kütus oleks värske, filtrid puhtad, ning tehnilise rikke korral on masina parandus tänu rohkematele kuluosadele tavaliselt keerulisem ja kallim. Bensiinitrimmerid tekitavad rohkem müra ja vibratsiooni, kui elektrijõul töötavad trimmerid. Bensiinimootoriga trimmeri soetamist on mõistlik kaaluda siis, kui äärte trimmerdamist on palju või krundil on mingid alad, mida saab ainult trimmeriga niita.
Akutrimmeritel on sisuliselt samad omadused, mis bensiinimootoriga trimmeril, kuid lisaks on neid lihtne käivitada ja hoolduskulud on oluliselt väiksemad, samuti on akutrimmerid oluliselt vaiksemad, kergemad ja väiksema vibratsiooniga. Siiski peab silmas pidama, et akutrimmeri tööaeg on piiratud, ühe laadimiskorraga saab tööd teha umbkaudu 30 min. Samuti on akutoitel trimmerid kallimad võrreldes bensiinimootoriga analoogidest. Akutrimmer sobib hästi väikese aiaga majaomanikele tavalise muruniiduki või robotniiduki kõrvale, et peenarde ümbruseid ja aia ääri korras hoida.

Rohulõikurid

Rohulõikurid on aia- ja maaomanikule suurepäraseks abivahendiks. Neid saab kasutada igasugusteks töödeks alates muruhooldusest kuni kõrge rohu ja puitunud võrsete lõikamiseni.
Kui töötad keskmise suurusega linnaaias või põõsaste, hekkide ja väikeste puudega maahoovis, siis sobib kõige paremini keskmise suurusega rohulõikur. Lõikeseadet on võimalik vahetada vastavalt sellele, kas trimmerdad muru või lõikad kõrget rohtu ja tugevamaid taimi. Need rohulõikurid on mugavad, mitmekülgsed ja lihtsalt kasutatavad. Oluline valida pigem õige suurusega rohulõikur kui lihtsalt kõige võimsam mudel. Võimsam mootor aitab küll hõlpsamalt tugevat taimestikku lõigata, kuid võimas masin on ka raskem. Kui töötada tuleb pikema aja vältel, võib see olla väsitav ja vähendada töö tõhusust. Veel tuleb arvestada ka sellega, kui lihtne on rohulõikuril lõiketera ja trimmipead vahetada. Ka tuleks veenduda, et trimmipead oleks lihtne täita, ning jõhvi etteande süsteem oleks tugev ja praktiline.

Kui ma olen Pro kasutaja?

Professionaalseks kasutamiseks on oluline valida pika tööajaga rohulõikur, mis vastab kavandatud tööde nõuetele. Kas rohulõikurit on vaja abistavaks tööriistaks suurema niidumasina kõrvale (haljasalade äärte ja puude ümbruste puhastamine) või pigem suuremahuliste niidutööde tegemiseks (Kraavide, maantee äärte või müravallide hooldus)? Esimesel juhul peaks investeerima kergemasse, keskmise suurusega rohulõikurisse. Teisel juhul peaks soetama suurema võimsusega rohulõikuri, mis peab suurema koormusega töödele paremini vastu.

Võsalõikurid

Võsalõikur on väga spetsiifiline tööriist, mis on mõeldud tegema vaid ühte asja, kiirelt ja efektiivselt võsa lõikama. võsalõikurite võll on lühem kui rohulõikurite oma, et oleks mugavam noores metsas või võsas manööverdada. Võsalõikuril kasutatakse tööorganina võsaketast, millega kannatab läbi lõigata kuni 15 cm võraga puud. Kuna masin on tehtud täitma ainult ühte otstarvet, ei saa võsalõikuriga teisi tööorganeid (trimmipea ja rohuketas) efektiivselt kasutada, sest nurkülekanne ei ole maapinnaga paralleelselt nagu rohulõikuritel, vaid nurga all, ning kuna veovõll on oluliselt lühem kui trimmeritel ja rohulõikuritel, on sellise masinaga väga ebamugav niitmistõid teha.

Niidustuudio valikus on trimmereid, rohulõikureid ja võsalõikureid nii Husqvarnalt, kui ka Stigalt, meie töötajad aitavad teil hea meelega valida sobiva tööriista, millega saate planeeritud töö kiiresti ja efektiivselt lõpini viia. Samuti pakume trimmeri hooldust, rohulõikuri/ võsalõikuri hooldust ja remonti.