Kettsaed

Näitan kõiki 4 tulemust

Kettsaed on vajalikud tööriistad igas majapidamises. Siit leiab endale sobiva mudeli nii suvilaomanik, taluperemees kui ka profikasutaja. Valikus on ka mitmed vooluvõrgust toidet saavad elektrisaed.

Kuidas valida õiget mootorsaagi?

Olenevalt sellest, kas teil on vaja küttepuid lõigata, teha puudele hooldust või tegeleda metsatöödega, juhtub tihtipeale, et vaja on tööks sobivat mootorsaagi.

Aga kuidas valida see õige mootorsaag? Kas on vaja võimsust või hoopis suurt keti kiirust? Millised tehnilised näitajad on teie jaoks õiged? Hobiaednikud ja majaomanikud peaksid tutvuma tootevalikuga ja kasutama ära võimalust konsulteerida spetsialistiga enne toote ostmist.
Mootorsaag koosneb kolmest peamisest osast: mootor, juhtplaat ja saekett. Need kolm osa tuleb kokku panna nii, et nad sobituksid üksteisega ja vastaksid töö iseloomule.
Husqvarna toodab kõiki neid kolme mootorsae komponenti ise, seega saame me kindlad olla, et nii kett, plaat, kui ka sae mootor sobivad üksteisega ideaalselt.

Mootor: elekter või bensiin?

Mootorsae valimisel tuleb arvestada tehtava töö iseloomu. Esialgu tuleb mõelda, kus tööd tehakse. Kui saetakse siseruumides, või kuuri ees pliidipuid, võiks vaadata elektrilise kettsae või akutoitega kettsae poole. Elektriline kettsae eelis on vähene müratase, lihtsus ja kasutusmugavus, ning soodne hind, miinuseks võib lugeda tööala piiratust, sest kui läheduses elektripistikut pole, siis selle saega tööd ei tee. Akusaag ühendab endas elektrisae mugavused ja bensiinisae mobiilsuse, tööd saab teha olenemata asukohast, samas peab silmas pidama, et aku kestvus on võrdlemisi piiratud, seega on mõistlik investeerida lisaakusse, kuid see omakorda kergitab toote hinda.

Juhul kui mootorsae põhitööks on küttepuude tegemine, metsa puhastusraie või lausa palgi tegemine, tuleb ikkagi soetada bensiinimootoriga kettsaag. Vastavalt töö iseloomule, tuleb nüüd valida õige jõudlusega saag. Suurte puude langetamine ja järkamine vajab kindlasti tunduvalt rohkem võimsust, kui laasimine või võsa puhastus. Siin kohal tasub kontsulteerida spetsialistiga, kes oskab teie vajadusi kaardistada ning teab millele valiku tegemisel tähelepanu pöörata.
Niidustuudio pakub oma klientidel Husqvarna ja Stiga mootorsaage, valikus on elektrisaed, akusaed ja klassikalised mootorsaed, leiame sobiva mudeli nii kodukasutajale, kui ka kogenud metsamehele.

Juhtplaat: Kas pikem on alati parem?

Kuigi pikk juhtplaat näeb sae küljes uhke välja on see tihtipeale ebavajalik- see võib isegi takistada töötegemist (kraavikallaste võsast puhastamine, laasimine). Mida pikem on juhtplaat, seda rohkem on vaja energiat, et ketti juhtplaadil liigutada. See aga mõjutab sae mootori liikumiskiirust ja jõudlust: lühidalt öeldes tuleks valida juhtplaat vastavalt saagimistöö eripärale ja veel enam mootori võimsusele. Enamikes kodutöödes piisab, kui juhtplaadi pikkuseks 13 -15 tolli (33-38 cm), seda nii küttepuude tegemisel, kui ka puuhooldusel.
Husqvarna saagidel on kasutusel X-Force juhtplaadid, millel on võrreldes konkurentide juhtplaatidega suurem vastupidavus, kergem kaal ja suurepärased lõikeomadused. Uued Husqvarna X-Force juhtplaadid on välja töötatud just X-CUT ketiga töötamiseks, et tagada parim võimalik jõudlus. Optimeeritud profiil ja kinnised otsatähiku laagrid vähendavad kulumist.

Saekett: ohutu, täpne, jõuline?

Et töö läheks ladusamalt tuleb valida saele õige kett. Nendele, kes saagi kodutöödel kasutavad, on parimaks valikuks kett, millel on madal vibratsioonitase ja nõrk tagasilöök. Need omadused tagavad ohutuse ja muudavad sae kasutuse mugavaks. Metsas töötamiseks sobiks valida agressiivsem ja tihedama hambaga kett, see kiirendab töö kulgu. Langetuseks sobivat ketid jagunevad laiaslaastus kaheks: peitelhambaga (kanthambaga) kett ja poolpeitelhambaga (kumera hambaga)kett.
Peitelhambaga kett- väga agressiivne ja suure jõudlusega, lõige jääb võrdlemisi puhas, kuid seda tüüpi kett läheb väga kergesti nüriks, sest lõiget alustab lõikehamba terav ots. Selline kett ei sobi mustades oludes (võsatööd, maapinna lähedalt lõikamine) töö tegemiseks, kasutatakse pigem metsas langetustööde tegemisel.
Poolpeitelhambaga kett- vähem agressiivne, lõikekiirus on aeglasem ja lõige jääb “karvane”, kuid peab mustades oludes paremini vastu, sest laastu lõikamist alustab suurem osa lõikehamba pinnast. Samutu ei lähe saekett nii kergesti nüriks.
Niidustuudio pakub oma klientidele Husqvarna x-Cut ja Oregoni DuraCut ning VersaCut saekette. X-Cut ja DuraCut saeketid on suurema kroomisisaldusega (tugevamast materjalist) ning püsivad karmides töötingimustes kauem teravad, VersaCut ketid on natuke pehmemad ning sobivad pigem kodusteks lõikamistöödeks.