Millele pöörata tähelepanu mootorsae valimisel?

Kirjutas 21. detsember 2020 Juhis

Millele pöörata tähelepanu mootorsae valimisel?

Kas soovid kärpida oksi või langetada puid? Millele pöörata tähelepanu uue mootorsae valimisel? Uue kettsae ostmisel on kõige olulisem teha endale täpselt selgeks, milleks saagi kasutama hakatakse.

Husqvarna mootorsaag

Uue mootorsae valimisel tasub kaaluda mõnda asjaolu, mis muudavad sinu töö lihtsamaks.

Võimsus ja kaal

Kui sa ei ole kettsae kasutajana kogenud, on parem valida kergem saag, kuna seda on lihtsam käsitseda. Professionaalsed kasutajad, kes teevad metsas täistööpäevi, hindavad loomulikult samuti kergeid saage.

Ühtlasi pead veenduma, et valitud saag oleks vajaminevate ülesannete täitmiseks piisavalt võimas. Kui teed rasket tööd, vajad suuremat võimsust ja õiget tööriista. Niidustuudio müügispetsialistid suudavad sind õige kettsae valimisel aidata.

Vibratsioon võib põhjustada kehavigastusi

Elukutselise metsatöölisena on oluline veenduda kettsae madalas vibratsioonitasemes, et vähendada käte kahjustamise ohtu. Kuid ka mootorsae harvemal kasutamisel tagab madala vibratsioonitasemega saag suurema kasutusmugavuse. Lisateavet meie kettsaagide vibratsiooninäitajate kohta leiad Husqvarna vibratsioonikalkulaatorist.

Bensiini- või akutoitega?

Bensiinimootoriga kettsaag on parim valik, kui töötad järjest pikki tunde metsas, sest sel juhul ei ole tarvis kanda kaasas lisaakusid. Ent kui töötad vaid koduaias, on akutoitega mootorsaag suurepäraseks alternatiiviks. Kahe aku soetamisel saad ühe kasutamise ajal teist laadida. Akutoitel sae kasutamine on ka praktiline ja mugav, kuna vibratsioon on väiksem ja müratase madalam. Ning ei ole vaja muretseda aurude ja heitgaaside pärast.

Husqvarna akusaag

Kontroll-loend kettsae ostmisel

Heitgaasid

Enamikul riikidel on ranged heitgaaside eeskirjad, millele vanemad kettsaed tihti ei vasta. Veendu, et sinu mootorsaag vastaks nõuetele, seda nii sinu enda kui keskkonna huvides.

Tasakaal 

Veendu, et kettsaag oleks korralikult tasakaalustatud ja istuks hästi käes. Mootorsae käes hoidmise asendit peaks olema lihtne vahetada, ilma et saag tasakaalust välja läheks. See on saega töötamisel väga suureks eeliseks.

Ohutus 

See on kettsae ostmisel mõistagi üks olulisemaid tegureid. Kehavigastuste ohu vähendamiseks veendu, et sael oleks rohkelt ohutusfunktsioone, mida on korralikult testitud. Lisaks kasuta mootorsaega töötamisel alati õiget kaitsevarustust.

Hooldamine 

Mootorsae hooldamisel aja säästmiseks veendu, et õhufilter ja kütusepump oleksid hõlpsasti ligipääsetavad ning keti pingutamine oleks lihtne.

Võrdle meie tooteid ja vaata täpsemat teavet meie  kettsaagide lehelt