Mõtle, kui sul oleks täiuslikult niidetud muru, paistku päike või sadagu vihma! Millega arvestada robotniiduki ostmisel? Siin on mõned soovitused, mida tasub enne uue robotniiduki ostmist meeles pidada.

Milline on muruplatsi suurus?

Niiduki ostmisel vali masin, mis tuleb toime sinu muruplatsi suurusega. Kuid pea meeles, et niitmisvõimekus põhineb üldiselt siledal ja avatud, nö lihtsal muruplatsil, seega kui sinu muru on laineline või sellel kasvab põõsaid ja on mitmeid peenraid, tasub valida suurema võimekusega niiduk. See on oluline ka siis, kui soovid vältida öisel ajal niitmist. Suurema niiduvõimekusega masina võid alati osta, väiksema niiduvõimekusega masin ei saa platsi korrashoidmisega hakkama.

Kas aias on järske nõlvu? 

Kui murul on järsud nõlvad, tuleks valida nendega toimetulev niiduk, millel on piisav haarduvus ja võimsus. Robotniidukid töötavad ka vihmasaju ajal, seetõttu vali mudel, mille ratastel on hea haarduvus. Kallakute jaoks on meil mudel Automower™ 435X AWD, mis tuleb toime kuni 70% kaldega nõlvadel.

Kas sinu aed on keerukas? 

Kui aias on keerukaid käike ja erinevaid alasid, siis tuleb veenduda, et robotniiduk suudaks keerulise aiaga toime tulla. Soovitatav on valida mitme juhtkaabliga niiduk. See on lihtsaim viis tagada, et niiduk suudab tulla toime ka kitsaimates läbikäikudes. Enamus mudelite minimaalne läbikäigu laius on 60-70cm, millest on võimalik robotniiduk juhtkaabli abil läbi juhtida. Millega arvestada robotniiduki ostmisel? Keerukas aed vähendab ka robotniiduki niitmisvõimekust, seetõttu võib olla vajalik valida suurema niitmisvõimekusega mudel.

Turvasüsteem 

Veendu, et robotniidukil oleks PIN-koodiga lukk, häireseade ja soovitatavalt ka GPS-jälitusseade. Kui teatad toote varastamisest meile, lisatakse niiduk musta nimekirja ja selle edasine ametlik hooldamine on võimatu. Kasutades Automower Connect seadet annab niiduk sulle koheselt teada, kui keegi üritab seda varastada.

Kas ekraanil kuvatav on lihtsalt mõistetav? 

Enamik inimesi ei mõtle uue robotniiduki valimisel sellele, kuid tasub kontrollida, kuidas süsteem tegelikult töötab. Tutvu kasutusjuhendiga ja vaata, kas ekraan on selge, käepärane ja lihtsalt juhitav. Pea meeles, et isegi kui enamik seadistusi tehakse ära enne niiduki paigaldamist, muutuvad hooaja vältel sageli taimeri sätted ja niitmise kestus. Hinda, kas sa oled valmis mõningad lihtsamad seadete muutmised ära õppima!
  

Ohutus eelkõige! 

Lemmikloomadel ja lastel ei tohiks lubada viibida niidukiga samal alal, kuid loomulikult võib seda siiski juhtuda. Seetõttu võiksid kaaluda lendteradega niiduki valimist. Kuna niiduk niidab iga päev, on lõikekõrgus väike, ja kui looma käpp või jalg jääb niiduki alla, ei põhjusta see tõsist vigastust. Kui juba robotniiduk majapidamises on , siis tuleks lastele seletada, et niidukile ei tohi takistusi teele veeretada ega visata ning niiduk ei ole mõeldud ka selle otsas sõitmiseks!

Kas läheduses asub töökoda? 

Robotniiduki valimisel arvesta ka sellega, kui kergesti on kättesaadav töökoda. Hea esindus või töökoda on abiks remonditöödel, hooldamisel, tarkvara uuendamisel ja talvisel hoiustamisel. Ostes robotniiduki meilt võid olla kindel, et abi on alati kas e-maili või telefonikõne kaugusel.
Niidustuudio poolt pakutavate robotniidukitega saate lähemalt tutvuda siin!